WARSZTATY UWALNIANIA EMOCJI

Czy przetrzymuję w sobie niechciane emocje?

Opanowanie zewnętrzne, a panowanie na emocjami to dwie różne rzeczy. W czasach wielkich korporacji ludzie zmuszeni są do pełnego profesjonalizmu, co z tym idzie - robienia dobrej miny do złej gry niemalże każdego dnia. Kto z nas nie spotkał się z sytuacją, w której musiał uśmiechać się do potencjalnego klienta, w momencie gdy totalnie nie mieliśmy na to ochoty? Jak często zdarza się, chować nam zdenerwowanie czy irytację, pod maską sztucznego zadowolenia? Ile razy po powrocie do domu z pracy, wybuchaliśmy bezsensowną agresją na naszych bliskich, lub jak często czujemy, że nasi najbliżsi wyrzucają złą energię z całego dnia, wprost na nas samych? Nauczyliśmy się chować emocje, ale czy panujemy nad ich prawidłowym ujściem?

Czym jest i na czym polega uwalnianie emocji?

Prawidłowe uwalnianie emocji, choć może wydawać się niepotrzebne, jest z pewnością jedną z najpraktyczniejszych umiejętności życiowych. Każdy ze stanów emocjonalnych ma swoje odwzorowanie w ciele, który spina nas bądź odpręża. Podczas warsztatów uwalniania emocji, Chwalewski stosuje połączone metody sztuki aktorskiej Stanisławskiego wraz z czysto psychologicznymi zabiegami. Efekt który dzięki temu uzyskuje, odzwierciedla się relaksem na twarzy klienta, pozbawieniem jakichkolwiek wcześniejszych napięć, spokojem ducha i kojącą błogością.

Kto najczęściej decyduje się na zabieg uwalniania emocji?

Uwalnianie emocji dotyczy każdego kto denerwuje się przynajmniej raz w tygodniu. Każdy rodzaj niekontrolowanej agresji, bądź kontrolowanego chowania negatywnych stanów, jest szkodliwy dla zdrowia zarówno psychicznego jak i fizycznego, i powinien być tak samo szybko zneutralizowany jak grypa czy ból zęba.

Do czego to prowadzi?

Uwolnienie emocji prowadzi do:
  • poczucia wewnętrznego spokoju
  • uspokojenia ciała i naturalnego pewnego poruszania się
  • zlikwidowania jakichkolwiek wcześniejszych spięć fizycznych
  • komfortu i relaksu emocjonalnego
  • lepszych relacji z bliskimi
  • wyhamowania regularnych kłótni z partnerem (dotyczy sytuacji, kiedy strona ofensywna poddała się uwalnianiu emocji)
  • odczuwania większej satysfakcji życiowej